Szanowni Przedsiębiorcy,

Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z kancelarią Dentons zapraszają na bezpłatny webinar: Polska Strefa Inwestycji – przegląd przed końcem roku

Data: 29 listopada 2023 r.  godz. 10:00-11:30

Rejestracja: Zarejestruj się na webinarium

li webinarium PSI update

Już prawie rok minął od wejścia w życie nowych przepisów o pomocy publicznej w Polskiej Strefie Inwestycji, które wprowadziły zmiany takie jak choćby odroczenie momentu rozpoczęcia stosowania zwolnienia strefowego, obowiązek wykazania rynkowego charakteru ponoszonych kosztów kwalifikowanych i modyfikacja zasad ich rozpoznawania, istotna przebudowa (w tym częściowe zaostrzenie) jakościowych kryteriów oceny inwestycji, rozszerzenie zobowiązań pracowniczych czy też nowe reguły dotyczące infrastruktury energetycznej powstającej w ramach nowej inwestycji.

Podczas spotkania online eksperci Dentons z zespołu Prawa Podatkowego – dr Michał Bernat, Managing Counsel, oraz Aleksandra Siemieniec-Dulska, Associate, skupią się na dokonaniu przeglądu, z punktu widzenia istniejących i potencjalnych inwestorów, w jaki sposób nowe przepisy były stosowane w 2023 roku w praktyce oraz z jakimi ryzykami i szansami się wiążą.

Ponadto, w trakcie spotkania eksperci wspomną także o:

  • najważniejszych trendach w praktyce fiskalnej oraz w orzecznictwie sądowym związanych ze zwolnieniem strefowym;
  • niezwykle istotnych zmianach w zakresie stosowania zwolnienia strefowego oraz innych form wsparcia związanych z wejściem w życie od 2024 roku przepisów o podatkach minimalnych, zarówno pobieranych na poziomie krajowym, jak i nakładanych w innych państwach zgodnie z regułami GloBE (Global Anti-Base Erosion Model Rules – Pillar Two);
  • wskazówkach w jaki sposób przedsiębiorcy strefowi mogą przygotować się do tych kluczowych zmian;
  • innych formach wsparcia, z jakich mogą korzystać inwestorzy, w tym zarówno w formie dotacji udzielanych od niedawna na nowych zasadach, jak i w formie innych zachęt podatkowych.

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą EkonomicznąLegnicką Specjalną Strefą EkonomicznąŁódzką Specjalną Strefą EkonomicznąSłupską Specjalną Strefą Ekonomiczną, Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC oraz Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Kto powinien zainteresować się wydarzeniem?

Wydarzenie jest adresowane do członków zarządu, służb finansowych i podatkowych, zespołów odpowiadających za inwestycje i działalność R&D oraz działów prawnych przedsiębiorstw działających lub planujących działalność na terenie strefy.

Informacje organizacyjne:

  • Udział w webinarium jest bezpłatny i wymaga rejestracji.
  • Wydarzenie będzie prowadzone w języku polskim.
  • Organizator zastrzega sobie prawo do selekcji zgłoszeń.
  • Udział w spotkaniu umożliwia zdobycie punktów szkoleniowych wymaganych w związku z obowiązkiem doskonalenia zawodowego.
  • W przypadku pytań dotyczących wydarzenia, prosimy o kontakt z Iryną Svitelską, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami