Rada Rozwoju Obszaru Gospodarczego Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powołana

Dzisiejsze inauguracyjne posiedzenie Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej stanowiło ważny krok w rozwoju regionu.Rada, pełniąca rolę stałego ciała opiniodawczego i doradczego Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., która zarządza Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną ma kluczowe znaczenie w realizacji zadań określonych w ustawie o wspieraniu nowych inwestycji. Jej głównym celem jest zapewnienie dialogu społecznego oraz przedstawianie opinii, wniosków i rekomendacji dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej na terenie tego obszaru. 

1684850993135

W posiedzeniu uczestniczyli zarówno przedsiębiorcy, którzy odgrywają kluczową rolę w rozwoju gospodarczym, jak i przedstawiciele jednostek samorządów lokalnych i regionalnych, którzy mają ważny wpływ na kreowanie korzystnych warunków dla biznesu. Podczas spotkania wyłoniono prezydium Rady, które będzie odpowiedzialne za efektywną koordynację prac. Na stanowisko przewodniczącego Rady wybrano Stanislaw Szultka reprezentującego Urząd Marszałkowski Wojewodztwa Pomorskiego, a na Wiceprzewodniczącego Piotra Jedlińskiego, prezydenta Miasta Koszalin. Jednogłośnie zatwierdzono również wybór Anny Stańczyk-Pilarczyk, z firmy Leann Stańczyk SA, na Sekretarza Rady.Podczas tego istotnego spotkania, uczestnicy mieli możliwość wymiany swoich doświadczeń, które są niezwykle cenne dla zwiększenia atrakcyjności i konkurencyjności obszaru Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dla potencjalnych inwestorów. Ważnym tematem poruszanym podczas dyskusji były kwestie związane z rozwojem infrastruktury, takie jak modernizacja dróg i dostępność transportowa, które mają istotne znaczenie dla sukcesu biznesu. Ponadto, omawiano również wsparcie dla przedsiębiorców oraz promocję regionu jako atrakcyjnego miejsca inwestycyjnego.Rada Rozwoju Obszaru Gospodarczego Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest zobowiązana do prowadzenia otwartego dialogu społecznego, wychodzenia naprzeciw problemom oraz przedstawiania konkretnych opinii, wniosków i rekomendacji. Współpraca między przedsiębiorcami a samorządami lokalnymi i regionalnymi jest niezwykle istotna dla stworzenia korzystnego środowiska gospodarczego oraz sprzyjającego rozwojowi nowych inwestycji w regionie.W trakcie pierwszego posiedzenia Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej miała miejsce również prezentacja filmowa, podsumowująca pięć lat działalności Polskiej Strefy Inwestycji.Zachęcamy do zapoznania się z filmem pod linkiem 🎥:  https://www.youtube.com/watch?v=gqLRGFXf4MI

Czytaj więcej...

30.05.2023 - I przetargu ustnego ograniczonego na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w Podstrefie „Lębork” na terenie miasta Lęborka

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. działająca jako Zarządzający Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną zaprasza do I przetargu ustnego ograniczonego na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej oznaczonej jako działka nr 299/5 o pow. 1,2000 ha (KW nr SL1S/00049982/5) przeznaczona w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod tereny funkcji przemysłowych i usługowych, położona w Podstrefie „Lębork” na terenie miasta Lęborka (obręb 0014, Lębork).

Powyższa działka stanowi własność Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. i położona jest na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Podstrefa „Lębork”.

Czytaj więcej...

16.05.2023 Miastko - Śniadanie biznesowe "SSSE w drodze - Kompleksowe wsparcie w rozwoju przedsiębiorców" z Powiatu Bytowskiego

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Partnerami zaprasza na Śniadanie biznesowe z cyklu "Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna w drodze - kompleksowe wsparcie w rozwoju przedsiębiorców".

W dniu 16.05.2023r. zawitamy do Miastka i przedstawimy szeroki wachlarz możliwości wsparcia dla przedsiębiorców z tego obszaru.

Miastko grafika evenea

Spotkanie jest dedykowane do przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem swojej działalności oraz tych planujących realizację nowych inwestycji na terenie następujących gmin powiatu bytowskiego: Borzytuchom, Bytów, Czarna Dąbrówka, Kołczygłowy, Lipnica, Miastko, Parchowo, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie.

 

Czytaj więcej...

Szkolenie: O strefach praktycznie - korzystanie z ulgi z tytułu nowych inwestycji - najważniejsze kwestie podatkowe/ Ulgi inwestycyjne dla przedsiębiorców planujących realizację nowych inwestycji.

Szanowni Państwo,

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., spółka zarządzająca Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną, oraz PwC zapraszają na szkolenie stacjonarne: O strefach praktycznie - korzystanie z ulgi z tytułu nowych inwestycji - najważniejsze kwestie podatkowe. Ulgi inwestycyjne dla przedsiębiorców planujących realizację nowych inwestycji.

Szkolenie z PWC prostokątSzkolenie warsztatowe jest nieodpłatne, niemniej obwiązuje limit miejsc - decyduje ostateczne potwierdzenie od organizatora.

Spotkanie dedykowane jest dla przedsiębiorców posiadających zezwolenie na prowadzenie działalności strefie i/lub decyzję o wsparciu wydaną przez PARR S.A. w obszarze Słupskiej SSE oraz przedsiębiorców planujących realizację nowych inwestycji w obszarze Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

TERMIN: 09 maja 2023 r. g. 10:00

MIEJSCE: Restauracja Hudson, ul. Połczyńska 18 75-815 Koszalin

 

REJESTRACJA: https://app.evenea.pl/event/ssseostrefachpraktycznie/

Czytaj więcej...

27.04.2023 - Śniadanie biznesowe "SSSE w drodze - Kompleksowe wsparcie w rozwoju przedsiębiorców" z Powiatu Lęborskiego

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Partnerami zaprasza na Śniadanie biznesowe z cyklu "Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna w drodze - kompleksowe wsparcie w rozwoju przedsiębiorców".

W dniu 27.04.2023r. zawitamy do Powiatu Lęborskiego i przedstawimy szeroki wachlarz możliwości wsparcia dla przedsiębiorców z tego obszaru.

Spotkanie jest dedykowane do przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem swojej działalności oraz tych planujących realizację nowych inwestycji na terenie następujących gmin powiatu lęborskiego: Cewice, Lębork, Łeba, Nowa Wieś Lęborska, Wicko

grafika dedyk lębork evena

Przedsiębiorco jeśli planujesz nową inwestycję, bądź planujesz rozbudować swój zakład z sektora przemysłowego lub nowoczesnych usług biznesowych, skorzystaj z ulg w podatku dochodowym w ramach programu "Polska Strefa Inwestycji".

Zachęty podatkowe dostępne są w całej Polsce, w każdej gminie, na terenach, na których można prowadzić działalność gospodarczą. Podczas spotkania omówione zostaną kryteria jakie należy spełnić aby uzyskać ulgi w zasięgu Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Chcesz poznać nowe trendy technologiczne na usprawnienie i zoptymalizowanie procesów produkcyjnych?

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną również specjalistyczne usługi doradcze oferowane przez Słupski Inkubator Technologiczny - SIT. Przedstawione zostanie praktyczne wykorzystanie usług pomiarów i skanowania 3D, inżynierii odwrotnej, prototypowania i druku 3D oraz pomiarów termowizyjnych z ziemi i powietrza. W głównej mierze usługi te mogą usprawnić kontrolę jakości w przemyśle i zoptymalizować procesy produkcyjne.

A może szukasz innych instrumentów wsparcia do rozwoju swojego biznesu?

Partnerzy merytoryczni przedstawią szeroki wachlarz usług i produktów, ukierunkowanych na wsparcie w rozwoju przedsiębiorców w różnych obszarach.

Czytaj więcej...

Cykl śniadań biznesowych "Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna w drodze".

Szanowni Przedsiębiorcy,

Z przyjemnością informujemy, że w najbliższych tygodniach organizujemy cykl śniadań biznesowych "Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna w drodze".

Słupska SSE w drodze prostokąt grafika ogólna

Seria spotkań będzie skupiać się na przedstawieniu i omówieniu najważniejszych trendów w prowadzeniu i rozwoju działalności gospodarczej. Poruszane tematy będą obejmować m.in. zachęty inwestycyjne, w tym ulgi w podatku dochodowym. Ponadto, zaprezentujemy różne możliwości finansowania nowych inwestycji oraz omówimy szereg innych zagadnień, które mają wpływ na rozwój biznesu.

W ramach naszego cyklu śniadań biznesowych przedstawimy także szeroki zakres zagadnień związanych z pomiarami i drukiem 3D. Skupimy się na prezentacji i omówieniu różnych technologii oraz na pokazaniu praktycznych zastosowań innowacyjnych rozwiązań pozwalających usprawnić procesy m.in. utrzymania ruchu w zakładach produkcyjnych i nie tylko.

Czytaj więcej...

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami