James Windows2resizedPoznaj nowoczesnego holenderskiego producenta okien! 

James Windows Sp. z o.o. z kapitałem niderlandzkim z siedzibą w Koszalinie jest dynamicznie rozwijającym się, nowoczesnym producentem okien i drzwi PVC, aluminium oraz rolet zewnętrznych na rynek krajów Beneluksu. James Windows Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w Koszalinie w 2019 roku.

W 2020 roku w Podstrefie „Koszalin” Specjalnej Słupskiej Strefy Ekonomicznej wybudowany został nowoczesny zakład produkcyjny o powierzchni 4000m2, gdzie początkowo zatrudnionych było 23 pracowników a obecnie (w 2023 roku) pracuje ponad 50 osób.

Od początku funkcjonowania firma stawia na nowoczesny park maszynowy, innowacyjne rozwiązania w zakresie zarządzania produkcją, ale także na bezpieczeństwo, komfort pracowników i ergonomię pracy.

Hala produkcyjna na ul. Mytnika w Koszalinie wyposażona jest w nowoczesny sprzęt usprawniający pracę - suwnice, manipulatory ssawkowe, nowoczesne maszyny do produkcji stolarki okiennej i drzwiowej a także rolet zewnętrznych. Wysokiej klasy maszyny i sprzęt zapewniają pracownikom ponadprzeciętne warunki i środowisko pracy – ich bezpieczeństwo i komfort.

Projekt bez nazwy29Autor: Artur Gawlikowski

Dzięki inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji i ulgom podatkowym możliwy był rozwój firmy, nie tylko poprzez znaczące zwiększenie zatrudnienia, ale również rozszerzenie zakresu działalności w kolejnych latach funkcjonowania James Windows Sp. z o.o.

James Windows Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w Koszalinie produkując stolarkę PVC. Na przestrzeni 3 lat działalności w Podstrefie „Koszalin” Specjalnej Słupskiej Strefy Ekonomicznej, rozszerzyła zakres produkcji o stolarkę aluminiową a także rolety zewnętrzne. A to nie koniec rozwoju…

„W najbliższych miesiącach i latach planujemy rozszerzyć produkcję o kolejne produkty okienne dla naszych klientów z Holandii i Belgii. Pracujemy nie tylko nad zwiększeniem naszych zdolności produkcyjnych poprzez dodanie kolejnej linii produkcyjnej PCV ale również nad wdrożeniem zupełnie nowego produktu i nowej linii produkcyjnej, na którą czekają nasi holenderscy klienci” – mówi z dumą Geoffrey de Bruin – członek Zarządu James Windows.

Fabryka James Windows Sp. z o.o. jest fabryką przyjazną dla środowiska naturalnego – zamontowana w firmie fotowoltaika oraz wertykalne turbiny wiatrowe zapewniają produkcję własnej energii elektrycznej.
Nowoczesna instalacja pomp ciepła pozwala na utrzymanie w zakładzie produkcyjnym wysokich standardów w zakresie efektywnego ogrzewania, jak również chłodzenia – co również przyczynia się do komfortu pracy pracowników nie tylko biurowych, ale również produkcyjnych, gdyż na terenie całego zakładu jest ogrzewanie podłogowe.

Proekologiczne podejście James Windows objawia się również w gospodarce odpadami poprodukcyjnymi, które są poddawane recyklingowi - przyczynia się do znaczącego ograniczenia emisji CO2.

james windows 22Autor: Kanione Studio

„Program Polskiej Strefy Inwestycji to przede wszystkim realne wsparcie dla firm, które chcą się rozwijać. Zachęta inwestycyjna związana jest ze zwolnieniem z podatku dochodowego, niezależnie od wielkości firmy – od małego, średniego aż po duże przedsiębiorstwo. James Windows była pierwszą firmą, której wydaliśmy decyzję o wsparciu w Koszalinie. Przyglądając się tej inwestycji, widzimy strategiczny cel zrównoważonego rozwoju poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii oraz rozwiązań proekologicznych. Z jednej strony obniżany jest wpływ inwestycji na środowisko przyrodnicze, a z drugiej firma może obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Ta inwestycja stanowi istotny kamień milowy w długofalowym planie rozwoju firmy i umocnienia jej pozycji na rynku stolarki okiennej ” - podkreśla Prezes Zarządu Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Mirosław Kamiński.

Ponieważ firma działa na terenie objętym statusem specjalnej strefy ekonomicznej, to wsparcie inwestycyjne przyznano jej na najdłuższy możliwy czas 15 lat. Warto zaznaczyć, że przedsiębiorcy mają możliwość uzyskania wsparcia inwestując także na terenach prywatnych, zarówno na działkach inwestycyjnych czy poprzez rozbudowę istniejącego zakładu.

Aby otrzymać ulgi podatkowe należy spełnić odpowiednie kryteria społeczno-gospodarcze – rozpoczynając od wysokości inwestycji, utrzymania poziomu zatrudnienia, kończąc na spełnieniu kryteriów jakościowych. James Windows zadeklarowała wspieranie zdobywania kwalifikacji zawodowych przez swoich pracowników (finansowanie szkoleń), działania w zakresie opieki nad pracownikami (finansowanie kart Multisport). Dzięki temu firma daje również perspektywę stabilnego, dobrego zatrudnienia a także możliwości podnoszenia kompetencji swojej kadry.

Mimo niełatwych ekonomicznie czasów – z punktu przedsiębiorcy – strefa to dobre miejsce dla rozwoju a program Polskiej Strefy Inwestycji to realne wsparcie dla firm, które chcą rozwinąć swoje biznesowe plany.

Polska Strefa Inwestycji to instrument, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą uzyskać ulgę podatkową na realizację nowej inwestycji, zarówno na terenie specjalnej strefy ekonomicznej, jak i na własnej działce czy terenie istniejącego zakładu. Wsparcie w formie zwolnienia z podatku dochodowego CIT lub PIT przyznawane jest przedsiębiorcom z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług dla biznesu.

Zachęcamy do obserwowania naszych kanałów, gdzie na bieżąco pokazujemy przykłady firm w cyklu „Zobacz kogo wspieramy w ramach programu Polskiej Strefy Inwestycji”.

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami