Poznaj fabrykę nowoczesnych opakowań!

Plastmoroz2Plastmoroz z Białogardu to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo rodzinne z branży opakowań, specjalizujące się w produkcji folii mono i folii laminowanych wielowarstwowych. Ich produkty znalazły praktyczne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, co przyczyniło się do zdobycia zaufania klientów poszukujących sprawdzonych i wytrzymałych rozwiązań. Obecnie trwa unowocześnienie i rozbudowa zakładu.

Niegdyś, aby skorzystać z zachęt inwestycyjnych należało zainwestować tylko w administracyjnie wydzielonych obszarach, jakimi były podstrefy specjalnych stref ekonomicznych. Dzisiaj to Polska Strefa Inwestycji przychodzi do przedsiębiorcy oferując pomoc i wsparcie – nawet w miejscach, które nie są powszechnie kojarzone z przemysłem.

Bez wątpienia nowe inwestycje stanowią szansę na dalszy rozwój przedsiębiorstwa oraz ważne wsparcie dla lokalnej społeczności. Zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, takich jak Karlino, Wałcz czy na przykład Białogard.

Plastmoroz to firma z sektora tworzyw sztucznych, która aktywnie reaguje na oczekiwania klientów, dostarczając opakowania indywidualnie dostosowane do ich potrzeb oraz uwzględniające późniejsze zastosowanie materiałów. Ich nowa inwestycja ma na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu opakowań z tworzyw sztucznych poprzez przebudowę i rozbudowę budynków produkcyjno–magazynowych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Inwestycja docelowo ma osiągnąć wartość blisko 7 milionów złotych. Zatrudnienie w zakładzie wzrośnie do prawie 120 pracowników. Firma stawia duży nacisk na innowacje i ekologię.

„Nasza nowa inwestycja pod marką PLM PERFECT ZIPPER będzie się skupiać na tworzeniu ekologicznych opakowań. Kładziemy nacisk na jakość i doświadczenie, które zdobyliśmy przez wiele lat w produkcji i przetwarzaniu polimerów związanych z opakowaniami elastycznymi. Nasze zapięcia strunowe, od pojedynczych po potrójne i wielostrunowe, stanowią doskonały przykład naszej innowacyjności. Dzięki niskiemu punktowi inicjacji uszczelnienia 'low SIT' oraz wyjątkowo łatwemu zgniataniu, dostarczamy produkty, które ułatwiają proces produkcji opakowań. Nasze rolki typu 'plug-and-play' z hot tack uszczelniaczem zapewniają nie tylko szybkie utwardzanie, ale również mocne uszczelnienia, które są kluczowe w branży. Jesteśmy dumni z naszego zaangażowania w ekologię, co potwierdzają nasze produkty bio rozkładowalne, obecnie w fazie końcowych testów i certyfikacji. Nasza klientela będzie obejmować rynek światowy, obejmując Europę, Afrykę i Amerykę Północną. Wierzymy, że ta nowa inwestycja umocni naszą pozycję jako lidera w branży opakowań elastycznych.” – mówi Wacław Moroz, Wiceprezes Zarządu Plastmoroz.

1

2

„Plastmoroz jest wiodącym producentem opakowań i odgrywa kluczową rolę w rozwoju lokalnej społeczności, tworząc wysokojakościowe miejsca pracy. Udzielone wsparcie w postaci ulgi w podatku dochodowym nie tylko umożliwi jej dalszy rozwój, ale również przyczyni się do doskonalenia przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych. Jesteśmy przekonani, że wdrażając najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne firma Plastmoroz będzie co raz bardziej konkurencyjna, skutecznie działając na wymagających rynkach zagranicznych.” – mówi Mirosław Kamiński, Prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku.

Wspieranie przedsiębiorców w różnych regionach Polski, w tym również w małych miejscowościach, jest jednym z głównych celów programu Polskiej Strefy Inwestycji. Obszar Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zarządzanej przez PARR, obejmuje aż 97 gmin zlokalizowanych w 16 powiatach na terenie województw pomorskiego, zachodniopomorskiego i północnej wielkopolski.

„Jako PARR staramy się skutecznie docierać do każdego zakątka regionu aby zachęcić przedsiębiorców do inwestowania, łamiąc tym samym stereotyp, że wsparcie specjalnej strefy ekonomicznej jest dostępne tylko dla dużych i zagranicznych firm. Warto podkreślić, że w obszarze Słupskiej Strefy dominują lokalne małe i średnie przedsiębiorstwa.” – dodaje Prezes Kamiński.

Polska Strefa Inwestycji to instrument, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą uzyskać ulgę podatkową na realizację nowej inwestycji. Można z niego skorzystać wszędzie, niezależnie od wielkości firmy i lokalizacji inwestycji. Wsparcie w formie zwolnienia z podatku dochodowego CIT lub PIT przyznawane jest przedsiębiorcom z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług dla biznesu.

Białogardzka firma Plastmoroz, dzięki uzyskanej decyzji o wsparciu, kontynuuje swoją ekspansję na rynki zagraniczne, jednocześnie rozwijając nowe technologie na lokalnym rynku.

3

Zachęcamy do obserwowania naszych kanałów, gdzie na bieżąco pokazujemy przykłady firm w cyklu „Zobacz kogo wspieramy w ramach programu Polskiej Strefy Inwestycji”.

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami