PARKI PRZEMYSŁOWE – Dynamiczny rozwój nowych inwestycji
FIRMA: BUGLO

001. Buglo grafika zmianaW celu jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju obszaru Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. podejmuje działania mające na celu tworzenie kompleksowych parków przemysłowych, które są dostępne dla szerokiego spektrum inwestorów – zarówno dużych zagranicznych firm, jak i małych i średnich polskich przedsiębiorstw.

Od 2003 roku z sukcesami rozwija się Podstrefa Koszalin SSSE. Dotychczas zainwestowało tu wiele firm, lokalnych i zagranicznych. Jednym z czołowych przedsiębiorstw, które aktywnie działa w regionie, jest firma Buglo Play Sp. z o.o. Specjalizuje się ona w produkcji placów zabaw.

Jej misją jest tworzenie produktów, które nie tylko inspirują do zabawy, ale także przynoszą liczne korzyści dla zdrowia oraz fizycznego i psychicznego rozwoju dzieci.

 

 

 

 

006. buglo

Wraz z rozwojem sprzedaży, rósł park maszynowy i tym samym powierzchnia firmy. Ostatecznie po wielu zmianach siedzib, od 2020 roku działają w nowym budynku o powierzchni 20 000 m2. Firma zatrudnia przeszło 220 pracowników.

Buglo inwestuje w Podstrefie Koszalin już od 2018 roku. W ramach kolejnej, nowej inwestycji firma znacząco zwiększyła swoje zdolności produkcyjne poprzez budowę nowej hali produkcyjnej oraz rozbudowę parku maszynowego, który umożliwił jeszcze większy wolumen produkcji placów zabaw. Wartość tej inwestycji wyniosła blisko 21 milionów złotych.

003. buglo

- Przeniesienie siedziby Buglo do Podstrefy „Koszalin” Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej było spowodowane potrzebą zwiększenia przestrzeni produkcyjnej i tym samym naszych możliwości produkcyjnych. Zainteresowanie rynku produktami Buglo od lat wzrastało i poprzednia hala okazała się niewystarczająca – mówi Bartosz Krzemiński, Prezes Buglo Play. – Obecnie na powierzchni 20 000 m2 mieścimy niemal wszystkie linie produkcyjne oraz przestrzeń biurową. Zmiana siedziby to krok w stronę rozwoju, który wciąż jest naszym priorytetem.

004. Bartosz Krzeminski Buglo

Dla samej firmy Buglo inwestycja ta oznacza nie tylko zwiększenie zdolności produkcyjnych, ale także wzrost konkurencyjności na rynku, ekspansję na nowe rynki zagraniczne oraz umocnienie pozycji lidera w branży produkcji placów zabaw. To także potwierdzenie wartości jej pracy i misji, co może przyciągnąć lojalnych klientów i partnerów biznesowych.

005. Zarzad Buglo

- Buglo to nowoczesna firma, która przyczynia się do rozwoju społeczności poprzez tworzenie produktów mających pozytywny wpływ na zdrowie i rozwój dzieci. Ich innowacyjne podejście i zaangażowanie w tworzenie kreatywnych miejsc do zabawy kształtuje zdolności i umiejętności naszych pociech. Warto podkreślić, że coraz większa obecność na rynkach zagranicznych świadczy o dużym potencjale rozwojowym. Udzielone przez PARR wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji to blisko 9 milionów złotych ulgi w podatku dochodowym. Pozwoli ono firmie na dalszy, dynamiczny rozwój w najbliższych latach. – podkreśla Mirosław Kamiński, Prezes Zarządu Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. 

002. Buglo

Firmy działające w ramach podstref przemysłowych czerpią z tego otoczenia wiele korzyści, które znacząco wpływają na ich konkurencyjność oraz przyczyniają się do rozwoju całych regionów. Warto w tym miejscu podkreślić, że w ramach wcześniejszych zasad udzielania pomocy publicznej Podstrefa Koszalin stała się jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się kompleksów inwestycyjnych z obszaru Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Koszalińskie firmy zainwestowały dotychczas ponad 465 mln zł, zatrudniając 1650 osób.

- Wspieramy przedsiębiorczość, która przyczynia się do rozwoju rynku pracy, ale także nowych technologii oraz przekształcania regionu w atrakcyjny i konkurencyjny obszar inwestycyjny. - podsumowuje Mirosław Kamiński.

Po wejściu w życie przepisów o Polskiej Strefie Inwestycji wsparcie inwestycyjne można otrzymać wszędzie tam gdzie można prowadzić działalność produkcyjną i usługową - nie tylko na terenie Strefy, ale również na własnej działce i terenie istniejącego zakładu. Wystarczy spełnić odpowiednie kryteria ilościowe i jakościowe. Jednakże inwestycja na działce o statusie SSSE daje możliwość na skorzystanie z ulg w podatku dochodowym na najdłuższy możliwy okres 15 lat. Na inwestycje poza Strefą okres wsparcia wynosi 12 lat. W samym regionie koszalińskim PARR wydała już 16 decyzji o wsparciu na nowe inwestycje i rozbudowę istniejących zakładów. Deklarowane nakłady inwestycyjne wyniosą blisko 280 mln zł. Powstanie kolejne 585 miejsc pracy.

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami