Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A oraz Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o.serdecznie zapraszają na spotkanie online, które odbędzie się w dniu 02.10.2020 w godzinach: 10:00 - 12:00 

Podmioty powiązane pod lupą organów skarbowych.

Na podstawie danych z Ministerstwa Finansów rośnie liczba kontroli przeprowadzanych z zakresu cen transferowych. Dla porównania tylko w I półroczu 2020 czynnościami kontrolnymi objęto 102 podmioty, gdzie w poprzednim roku skontrolowano w sumie 175 a rok wcześniej 166 podmiotów. Niezależnie od tego z roku na rok łączna kwota doszacowań z przeprowadzonych kontroli jest coraz wyższa.

Na gruncie znowelizowanych przepisów podatnicy zobowiązani do sporządzenia dokumentacji cen transferowych są zobligowani do złożenia informacji TPR-C. Termin dopełnienia obowiązków sprawozdawczych za 2019 rok dla podatników dla których rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym upływa 31 grudnia 2020 r.  Jednym z celów wprowadzenia formularza TPR-C jest zwiększenie efektywności przeprowadzanych kontroli w obszarze cen transferowych..

W trakcie  spotkania przekażemy wiedzę, jak przygotować się do kontroli podatkowej transakcji bądź innych zdarzeń realizowanych pomiędzy podmiotami powiązanymi.

Prowadzący: dr Jarosław F. Mika

Praktyk z kilkunastoletnim doświadczeniem z zakresu prawa podatkowego – najpierw jako członek zarządów spółek kapitałowych polskich oraz z udziałem kapitału zagranicznego a następnie jako doradca podatkowy.

Członek 11 – osobowego kolegium doradczego przy Ministerstwie Finansów w ramach prac Forum Cen Transferowych. Prelegent szkoleń m.in. dla Polskiej Izby Biegłych Rewidentów, SKWP, KAS.

Autor/ Redaktor naukowy/współautor publikacji  z zakresu cen transferowych, MDR.

Rejestracja online: https://app.livewebinar.com/425-242-223/x/3VmkAOeV

do pobrania:

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami