Koronawirus bez wątpienia wpływa na nasze zdrowie, każdy sektor gospodarki i jakość życia. Sztuką w prowadzeniu biznesu jest to, aby w trudnych, nieprzewidywalnych czasach odpowiednio szybko reagować i posiadać umiejętności do dostosowywania się do napotykanych realiów.

Jako Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., zarządzająca obszarem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Słupskim Inkubatorem Technologicznym, na bieżąco monitorujemy przebieg pandemii i jej wpływu na sferę społeczno-gospodarczą.

Poniżej publikujemy istotne informacje związane z bieżącą sytuacją COVID-19.

W przypadku potrzeby jesteśmy do dyspozycji przedstawicieli przedsiębiorstw funkcjonujących w obszarze strefy. Zapraszamy do kontaktu z nami pod nr tel. 59 840 11 73.

 

Jednym z przykładów przedsiębiorców wspierających walkę z koronawirusem jest firma Visio z Podstrefy "Koszalin" SSSE, która na co dzień zajmuje się produkcją wycieraczek samochodowych. Dziś po przekształceniu swojego parku maszynowego produkuje maseczki ochronne, które są jednym z niezbędnym środków ochrony osobistej w czasie pandemii.

IMG 20200421 134928

Bieżąca sytuacja związana z rozprzestrzenieniem się koronawirusa bez wątpienia wpływa na każdy sektor gospodarki i życie nas wszystkich. Sztuką w prowadzeniu firmy jest to, aby w trudnych czasach odpowiednio reagować i dostosowywać się do napotkanych realiów. Jednym z pozytywnych przykładów takich przedsiębiorców jest nasza strefowa firma Visio, która na co dzień zajmuje się produkcją wycieraczek samochodowych. Dziś po przekształceniu swojego parku maszynowego produkuje maseczki ochronne, które są jednym z niezbędnym środków ochrony osobistej w czasie pandemii.

Koronawirus zaskoczył cały biznes we wszystkich branżach. W wyniku ogłoszenia lockdown'u w Polsce, zostały podjęte w naszej firmie strategiczne decyzje mające na celu ratowanie miejsc pracy oraz płynności finansowej. W dniu 09.04.2020 rozpoczęliśmy przemysłową produkcję maseczek. Z uwagi na to, że dotychczas funkcjonowaliśmy w innej branży (produkcja wycieraczek do szyb samochodowych), nie mieliśmy doświadczenia w szyciu. Traf chciał, że od jakiegoś czasu przygotowywaliśmy się do produkcji welurowych dywaników samochodowych. Posiadając już część wyposażenia, poskutkowało to zatrudnieniem dodatkowych osób i uruchomieniem produkcji na poziomie kilku do kilkunastu tysięcy maseczek dziennie. Nasze maseczki to produkt wielorazowy, trzywarstwowy z certyfikowaną włókniną filtrującą wewnątrz zawierającą jony srebra o działaniu antybakteryjnym, ale przede wszystkim produkt, który od początku do końca powstaje w Polsce wspierając naszą gospodarkę w tej trudnej sytuacji
– mówi Sebastian Broniszewski, jeden ze wspólników firmy Visio.

IMG 20200421 134723

Visio S.C. jest polską firmą, która od 2009 roku pod marką VISEE produkuje wycieraczki szyb samochodowych. Jest przedsiębiorstwem funkcjonującym na terenie Podstrefy „Koszalin” Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W dobie pandemii, aby utrzymać swoją firmę i pracowników produkuje maseczki ochronne. Można je zakupić za pośrednictwem strony internetowej: https://maseczkishop.pl/ 

 

 

 

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami