Oslo Innovation Week h100Polska i Norwegia połączona innowacyjnym pomostem!
15 października 2014 r. w samym centrum Oslo odbędzie się seminarium i networking dla firm pt. „Poland-Norway – Let's create an innovative bridge!"  
#OIW2014

 

PL-NO Innovative bridge seminar baner tu v.2

Celem spotkania jest prezentacja polskiego i norweskiego potencjału w branży ICT, nowoczesnych technologii oraz nawiązanie współpracy biznesowej, technologicznej i badawczej z partnerami z Norwegii. Impreza odbywa się w ramach Oslo Innovation Week – największej corocznej konwencji innowacji w Europie. W tym samym czasie odbędzie się 50 różnych imprez w całej stolicy Norwegii.

Spotkanie organizowane jest przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z Norwesko-Polską Izbą Gospodarczą w ramach misji gospodarczej pomorskich przedsiębiorców do Norwegii. Łącznie w misji weźmie udział 8 firm z regionu, są to: Black Pearls Investments Sp. z o.o., Inventive Logic S.C., Syrius Group s.c., Telemobile Sp. z o.o., TMA Automation Sp. z o.o., Tomsky Internet Marketing, SolDevelo Sp. z o.o. , oraz XOGO Sp. z o.o. W składzie delegacji nie zabraknie również pomorskich instytucji wspierających nowoczesne technologie: Invest in Pomerania, Słupski Inkubator Technologiczny, INTERIZON Pomorski Klaster ICT oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny.

- „Norwegia jest bardzo ważnym partnerem gospodarczym Pomorza. Widzimy wiele pól do współpracy m.in. w sektorze morskim, przemyśle offshore, energetyce, technologiach środowiskowych, czy też branży ICT. Liczymy, że misja wyjazdowa wzmocni nasze stosunki gospodarcze, a pozyskane dobre praktyki od partnerów norweskich i wymiana doświadczeń zaowocują implementacją ciekawych wspólnych projektów, zarówno na Pomorzu jak i w Norwegii" - mówi Mirosław Kamiński, Prezes PARR S.A.

Oprócz spotkań biznesowych, w ramach wymiany dobrych praktyk, uczestnicy odwiedzą parki naukowo-technologiczne i centra B+R zlokalizowane w Regionie Akershus. Województwo Pomorskie od wielu lat aktywnie współpracuje z Akershus w zakresie współpracy gospodarczej, wymiany doświadczeń w nowych technologiach, rozwiązaniach i standardach w przemyśle, a także w ochronie środowiska czy w sferze badawczo-rozwojowej.

W ramach przygotowań do udziału w misji gospodarczej firmy wzięły udział w warsztatach, których główną tematyką było wzmocnienie aktywności międzynarodowej poprzez ukazanie różnic kulturowych w biznesie oraz specyfiki rynku norweskiego.

Misja gospodarcza do Norwegii organizowana jest przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego w Słupsku w ramach projektu "Inwestuj w Pomorskie II – promocja atrakcyjności inwestycyjnej regionu województwa pomorskiego w krajach Skandynawskich i Niemczech", który jest finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. pomorskiego na lata 2007-2013.

- „Nasz Projekt ma charakter kompleksowy, począwszy od przygotowania merytorycznego, ułatwienia w nawiązaniu kontaktów z potencjalnymi partnerami, po rozmowy kooperacyjne i wsparcie przy sformalizowaniu współpracy" – komentuje Bartosz Świtała, Kierownik Projektu.

Nad projektem patronat honorowy objęli Ambasador Królestwa Norwegii, Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Marszałek Województwa Pomorskiego.

 

Oslo Innovation Week

www.NPCC.no

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami