Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. serdecznie dziękuje Staroście złotowskiemu za zaproszenie oraz pracodawcom i przedsiębiorcom z terenu powiatu złotowskiego za aktywny udział w Powiatowym Dniu Przedsiębiorczości.

Wydarzenie było objęte patronatem Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Uczestniczył w nim Wiceminister Grzegorz Piechowiak - Wiceminister Rozwoju i Technologii oraz lokalni samorządowcy.

008

Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, podnoszenia kompetencji przedsiębiorców, pozyskiwania środków finansowych na rozwój, czy popularyzacji i wdrażania innowacyjnych rozwiązań np. z zakresu efektywności energetycznej, zwiększania cyfryzacji i doskonalenia kadry pracowniczej. W panelu dyskusyjnym PARR reprezentował Prezes Zarządu Mirosław Kamiński.

Z naszej strony mieliśmy okazję do zaprezentowania możliwości jakie daje program Polska Strefa Inwestycji. Nasz agencyjny kolega, Bartosz Świtała, przedstawił korzyści i warunki skorzystania z ulg podatkowych oraz pokazał przykłady firm z obszaru Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna - Slupsk Special Economic Zone, które rozwinęły swoje działalności dzięki temu wsparciu.

Były z nami również przedstawiciele instytucji wspierających przedsiębiorczość: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., BGK - wspieramy rozwój firm oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz przedstawicielki Powiatowego Urzędu Pracy w Złotowie.

Na koniec wydarzenia Wiceminister Piechowiak wyróżnił lokalne firmy z powiatu złotowskiego resortowymi odznakami honorowymi za wkład w rozwój polskiej gospodarki.

Następnie Burmistrz Złotów. Wielkopolskie Zdroje Adam Pulit wręczył odznaczenia firmom z terenu swojego miasta.

Wszystkim przedsiębiorcom serdecznie gratulujemy.

Wśród wyróżnionych była m.in. firma ROMB S.A. - Firma z tradycjami (nasz inwestor z obszaru SSSE), która rozpoczęła niedawno rozbudowę swojej fabryki. Na tą inwestycję otrzymała od PARR dwie decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

czytaj więcej

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami