Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Invest in Pomerania brała udział w Property Forum2022 - największym wydarzeniu dotyczącym rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.

To już 12 edycja konferencji, organizowanej przez Grupa PTWP.

zdj szef panel

„Biura. Koniec boomu, początek stagnacji, czas zrównoważonego rozwoju.”– to temat panelu dyskusyjnego, w którym wziął udział Mirosław Kamiński Prezes Zarządu Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., który reprezentował naszą Strefę oraz inicjatywę Invest in Pomerania.

Pandemia narysowała czarny scenariusz dalszego rozwoju rynku biurowego. Widmo opustoszałych biurowców i powszechnej pracy z domu spędzało sen z powiek deweloperom, inwestorom i pracodawcom. Popyt na biura jednak rośnie. Firmy wciąż szukają dodatkowej powierzchni biurowej. Polskę na cel wzięły też korporacje, które chcą porzucić rynek rosyjski i ukraiński. Na popularności zyskują elastyczne rozwiązania. Jaka przyszłość czeka biura w Polsce?

Nasz Prezes opowiadał m.in. o potencjale jaki mają miasta średnie na przykładzie Słupska, który wszedł w kolejny etap swojego rozwoju społeczno-gospodarczego.

Przy zaangażowaniu partnerów instytucjonalnych, szkolnictwa średniego i uczelni wyższych, a także deweloperów, #Słupsk otwiera się na nowe inwestycje biurowe, tworząc w mieście rozwój sektora Nowoczesnych Usług dla Biznesu (BSS).

Od kilku lat budujemy klimat i stwarzamy warunki dla tego typu inwestycji. Stworzyliśmy zalążek niezbędnej infrastruktury biurowej w postaci Słupskiego Inkubatora Technologicznego. To miejsce szczególne, dające szanse i możliwości do nawiązywania wzajemnych relacji pomiędzy przedsiębiorcami, lokalnym biznesem, instytucjami naukowo-badawczymi oraz firmami okołobiznesowymi.

Nasza Agencja, zarządzając Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną posiada także narzędzia wsparcia dla nowych projektów inwestycyjnych w ramach programu rządowego Polskiej Strefy Inwestycji. Sektor Usług jest premiowany w tym programie.

Jesteśmy członkami inicjatywy Invest in Pomerania od początku jej istnienia, więc nasze działania, orientacja na potrzeby inwestorów i wychodzenie naprzeciw trendom rynkowym definiowane są przez jej znaną dewizę ‘We Care More’.

Osiemdziesięciotysięczny Słupsk jest drugim po Metropolii Trójmiejskiej centrum kulturalno-gospodarczym Pomorza. Jako miasto satelitarne Trójmiasta, które przez ostatnią dekadę zbudowało mocną pozycję na krajowej mapie nowoczesnych usług dla biznesu, Słupsk stanowi doskonałą lokalizację dla firm z tego sektora, w szczególności z takich branż jak: IT, BPO czy też SSC

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami