Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A serdecznie zaprasza do udziału bezpłatnym w webinarium pt. "Zmiana formy prowadzenia działalności gospodarczej i jej skutki na gruncie rozliczeń podatkowych i ubezpieczeń w Nowym Ładzie."

Webinar dedykowany jest dla przedsiębiorców posiadających zezwolenie na prowadzenie działalności strefie i/lub decyzję o wsparciu wydaną przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., zarządzającą obszarem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w tym dla przedsiębiorców planujących realizację nowych inwestycji w obszarze Słupskiej SSE. Link do spotkania zostanie wysłany tylko do zarejestrowanych i zweryfikowanych uczestników. Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy uczestnictwa tym firmom, które nie spełniają powyższego warunku.

grafika evenea

W PROGRAMIE WEBINARIUM:

I.Spółka z o.o. i JDG na ryczałcie jako remedium na Polski Ład?

 • Ukryta dywidenda - kiedy wynagrodzenie wspólnika/członka zarządu nie jest kosztem podatkowym spółki?
 • Alternatywne w stosunku do dywidendy sposoby na transfer zysku od spółki z o.o.
  do wspólnika. 
 • Świadczenie usług przez wspólnika na rzecz spółki z o.o. - ryzyka podatkowe i sposoby na ich ograniczenie.

II.Spółka komandytowa jako forma optymalizacji należności budżetowych w Nowym Ładzie.

 • Zasady rejestracji i prowadzenia SK. - zakładanie spółki, organy spółki, ewidencja księgowa i in.
 • Spółka komandytowa jako podatnik CIT.
 • Zasady opodatkowania wypłaty zysków.
 • Zwolnienia i odliczenia przy wypłacie zysku na rzecz komplementariuszy
  i komandytariuszy.
 • Zasady obliczania składki zdrowotnej dla komandytariuszy i komplementariuszy
  w Nowym Ładzie.
 • Danina solidarnościowa - czy wspólnicy spółki komandytowej jej podlegają?

III. Nowy Ład a zmiany w podatku od towarów i usług 

 • Grupa VAT - nowa kategoria podatników.
 • Kasy online i płatności bezgotówkowe.
 • Faktury ustrukturyzowane i zmiany w strukturze JPK_VAT.

PROWADZĄCY:

Marta Ziarko: Doradca podatkowy. Ukończone liczne szkolenia z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz podatków dochodowych. Biegła znajomość języka francuskiego. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji, Uniwersytet Jagielloński.
Doświadczenie zawodowe: Kilkuletnie doświadczenie zawodowe w zakresie obsługi prawnej przedsiębiorstw z różnych branż biznesu. Specjalista w zakresie krajowego prawa podatkowego, postępowań spornych z organami podatkowymi, a także ubezpieczeń społecznych. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w organach podatkowych oraz kancelariach prawnych.
Specjalizacja: Doradztwo w zakresie postępowań procesowych, Doradztwo w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, Doradztwo w zakresie zamówień publicznym (w tym kontrakty oparte o FIDIC), Doradztwo w zakresie prowadzenia działalności na terenie UE (w tym delegowanie pracowników w branży budowlanej).
Obsługiwane podmioty: Doradztwo na rzecz podmiotów z różnych sektorów biznesu ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów z branży budowlanej i deweleporskiej, branży TSL oraz branży energetycznej.

Justyna Mirończuk: Specjalista ds. podatków. Absolwentka kierunku Podatki i Doradztwo Podatkowe na Wydziale Prawa i Administracji, Uniwersytet Gdański. Ukończone Studia podyplomowe Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa i Administracji, Uniwersytet Łódzki. Uzyskane certyfikaty Księgowego oraz Specjalisty ds. rachunkowości według Międzynarodowych Standardów Edukacyjnych IFAC, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział w Łodzi.
Doświadczenie zawodowe: Wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie obsługi podatkowej przedsiębiorstw z regionu EMEA. Doświadczenie zdobyła w międzynarodowej korporacji w zespołach księgowo-podatkowych zajmując się przygotowaniem deklaracji podatkowych, raportów statystycznych oraz monitorowaniem zmian podatkowych w wybranych krajach europejskich m.in. Niemcy, Włochy, Hiszpania, Francja, Szwajcaria oraz Polsce.
Specjalizacja: Bieżąca obsługa prawno-podatkowa klientów - analiza przepisów prawa podatkowego krajowego i unijnego, sporządzanie opinii prawnych z zakresu prawa podatkowego, sporządzanie wniosków o interpretację podatkową.
Obsługiwane podmioty: W swojej karierze zawodowej zajmowała się obsługą podmiotów z branży oświetleniowej, opieki zdrowotnej, produkcyjnej.


PARTNER MERYTORYCZNY:

Ziarko & Partners. Legal & Tax sp. k. to: Zespół adwokatów i doradców podatkowych, absolwentów renomowanych uczelni w kraju i za granicą, profesjonaliści, którzy doświadczenie zawodowe zdobywali w kancelariach prawnych w Warszawie i Krakowie.Specjalizacje: prawo gospodarcze, międzynarodowe transakcje handlowe, obrót nieruchomościami, prawo podatkowe, prawo pracy, prawo transportowe, postępowania sądowe, bieżące doradztwo prawne


ORGANIZATOR:

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. od ponad 25 lat kieruje swoje działania na harmonijną współpracę z przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu oraz władzami lokalnymi w celu rozwoju społeczno-gospodarczego. Agencja zarządza Słupskim Inkubatorem Technologicznym oraz Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Jest regionalnym punktem kontaktowym dla przedsiębiorców w ramach Programu Polska Strefa Inwestycji, swym zasięgiem obejmuje 97 gmin Pomorza Środkowego


REJESTRACJA: https://app.evenea.pl/event/sssenowylad/

Link do spotkania zostanie wysłany tylko do zarejestrowanych i zweryfikowanych uczestników. Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy uczestnictwa tym firmom, które nie spełniają powyższego warunku.

KONTAKT do ORGANIZATORA:

www.sse.slupsk.pl, tel. 59 840 11 73, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami