POMOC DLA UKRAINYPomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zarządzająca obszarem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej prowadzi rozeznanie i przygotowanie informacji o dostępnych „od ręki” halach magazynowych i produkcyjnych oraz powierzchniach biurowych, znajdujących się w obszarze zarządzanym przez SSSE w związku z aktualną sytuacją w Ukrainie oraz zgłoszeniami firm chcącymi w trybie pilnym przenieść swoją działalność do Polski.

 

 

Szanowni Państwo,

Napięta sytuacja w Ukrainie i postępująca, niemająca żadnego racjonalnego uzasadnienia agresja Rosji powoduje konieczność podjęcia niezbędnych działań. Jako Polska zdajemy egzamin pomagając już naszym Sąsiadom na granicy i opiekując się uchodźcami, którzy każdego dnia przyjeżdżają do naszego kraju. Oprócz wsparcia humanitarnego przygotowujemy też działania wspierające przedsiębiorców z Ukrainy.

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zarządzająca obszarem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest w kontakcie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu S.A., która zwróciła się do nas z zapytaniem w związku z aktualną sytuacją w Ukrainie oraz licznymi zgłoszeniami firm chcącymi w trybie pilnym przenieść swoją działalność do Polski.

Prowadzimy obecnie rozeznanie i przygotowanie informacji o dostępnych „od ręki” halach magazynowych i produkcyjnych oraz powierzchniach biurowych, znajdujących się w obszarze zarządzanym przez naszą Specjalną Strefę Ekonomiczną (https://sse.slupsk.pl/index.php/pl/polska-strefa-inwestycji/dzialania).

W związku z nadzwyczajną sytuacją będziemy wdzięczni za informację i kontakt w trybie pilnym od właścicieli nieruchomości zainteresowanych współpracą.

Z dotychczasowych obserwacji wynika, że nieoceniona będzie również pomoc formalno-prawna, m.in. w procedurach rejestracji firm i uzyskanie wsparcia przy relokacji pracowników i ich rodzin, czy pomoc przy procedurach wizowych. Jeśli są podmioty chcące włączyć się w akcję pomocową prosimy również o taką informację.

W następnej kolejności będzie też potrzeba rozeznania możliwości zapewnienia zakwaterowania dla potencjalnych pracowników z Ukrainy.

Wspólnie możemy więcej!

Więcej informacji udziela Pan Bartosz Świtała, Kierownik ds. Promocji i Obrotu Nieruchomościami, T: (+48) 59 840 11 73, M: (+48) 604 450 206, E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ponadto, w sytuacji gdy zatrudniają Państwo pracowników z Ukrainy, możecie przysyłać, na adres sekretariatu Pomorskiej Rady Przedsiębiorczości, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wszelkie pytania dot. wsparcia potrzebnego dla pracowników z Ukrainy, zatrudnionych w Państwa firmach.

Jednocześnie informujemy o inicjatywach jak można wesprzeć Ukrainę, o to kilka z nich:

Pomagam Ukrainie - oficjalna strona internetowa: https://pomagamukrainie.gov.pl/
POMOC dla UKRAINY w Województwie Pomorskim: https://pomocukrainie.pomorskie.eu/
JESTEŚ PRACODAWCĄ i chcesz pomóc uchodźcom z Ukrainy? Jeżeli jesteś pracodawcą i chcesz zatrudnić obywatela Ukrainy zgłoś swoją ofertę pracy w najbliższym powiatowym urzędzie pracy (lista teleadresowa urzędów https://psz.praca.gov.pl/wybor-urzedu) lub poprzez formularz online na stronie https://www.praca.gov.pl

Poland. Business Harbour: https://www.paih.gov.pl/poland-business-harbour

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami