Firma Prokmet wybuduje nowoczesne magazyny na terenie Podstrefy „Koszalin” Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Prokmet to lokalna firma o ugruntowanej pozycji na Pomorzu wypracowanej niemalże z 25-letnim doświadczeniem. Zajmuje się sprzedażą elektronarzędzi, narzędzi ręcznych i ogrodowych, produktów budowlanych i do wykończenia wnętrz. Realizuje usługi w obszarze sprzedaży hurtowej i logistyki.

Firma Prokmet uzyskała od Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej decyzję o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Przedmiotem inwestycji będzie budowa nowoczesnych hal magazynowych, wyposażonych w innowacyjne regały automatyczne. Firma zakupiła na ten cel 4 hektarową działkę w Strefie.

W dniu 30 sierpnia 2021 r. w koszalińskim ratuszu uroczyście wręczono decyzję Panu Grzegorzowi Prokop, Prezesowi Zarządu firmy Prokmet Sp. z o.o. Gratulacje złożyli Mirosław Kamiński, Prezes Zarządu Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., zarządzającej Słupską SSE oraz Piotr Jedliński, Prezydent Koszalina.

  DSC03621 3

Program Polska Strefa Inwestycji, który rozszerzył w 2018 roku działalność specjalnych stref ekonomicznych, to zachęta dla przedsiębiorców rozważających otrzymanie pomocy publicznej na nowe inwestycje w postaci ulgi w podatku dochodowym. Inwestycja firmy Prokmet powstanie na terenie objętym statusem Strefy, dzięki temu firma może korzystać ze zwolnień przez najdłuższy możliwy okres 15 lat. Wsparcie można otrzymać nie tylko na terenie strefy, ale również na własnej działce, w myśl hasła „cała Polska jedną specjalną strefą ekonomiczną”.

Dotychczas w Podstrefie „Koszalin” Słupskiej SSE przedsiębiorcy zainwestowali ponad 500 mln zł i zatrudniają przeszło 2200 osób. Ponadto, w ramach przepisów o Polskiej Strefie Inwestycji wydano dotychczas 10 decyzji o wsparciu dla koszalińskich firm, które zadeklarowały kolejne inwestycje rzędu 190 mln i utworzenie ponad 460 miejsc pracy. Oprócz firmy Prokmet inwestycje ze wsparciem Strefy realizują firmy: Buglo Play, GEA Tuchenhagen Polska, Invena Log, James Windows, Kunert Group, Mass, Odin, Qflex oraz Volante.

Miasto Koszalin posiada bogatą ofertę inwestycyjną, w tym świetne połączenie komunikacyjne i dobrze rozwiniętą infrastrukturę usług okołobiznesowych. To miejsce, które zapewnia sprzyjający klimat inwestycyjny i społeczny. Do zagospodarowania dla inwestorów pozostaje jeszcze ponad 30 hektarów gruntów. Do dyspozycji firm dedykowany jest zespół z ramienia Urzędu Miasta jak i Słupskiej Strefy w ramach opieki inwestora.

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. z siedzibą w Słupsku powstała w 1994 roku. Od początku istnienia jej działania skierowane są na harmonijną współpracę z przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu oraz władzami lokalnymi w celu rozwoju społeczno-gospodarczego regionu. Agencja zarządza obszarem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i jest regionalnym punktem kontaktowym dla przedsiębiorców w ramach rządowego Programu Polska Strefa Inwestycji. Swym zasięgiem obejmuje 16 powiatów Pomorza Środkowego, w tym Miasto Koszalin.

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami