W Zagórkach powstaje nowoczesny zakład produkcji podłóg drewnianych, mebli i wyposażenia obiektów. W kolejnym etapie inwestycji poszerzony zostanie o dział obróbki stali, który pozwoli na stworzenie kolekcji mebli gdzie stal będzie współgrać z drewnem.

PPHU GAWIPOL Bartosz Gawin funkcjonuje na rynku od 2011 roku. Firma powstała na bazie rodzinnego zakładu stolarskiego, zlokalizowanego w Lipnicy w powiecie bytowskim. Dodatkowo posiada oddział w Chojnicach. Początkowo wyspecjalizowała się w pracach parkieciarskich. Świadczy również inne usługi budowlane, modernizacyjne różnego rodzaju obiektów. Jej odbiorcami są klienci na rynku lokalnym, krajowym i zagranicznym. W ramach dynamicznego rozwoju i zwiększonemu popytowi na ich produkty podjęto decyzję o budowie nowoczesnego zakładu produkcyjnego.

Nasze usługi cieszą się dużym popytem, co napędza nas do działania i nieustannego rozwoju. Nadszedł moment, w którym musimy zbudować dla nich silne zaplecze. Chociaż budynek nabyliśmy dopiero w grudniu, udało nam się już uruchomić naszą stolarnię, z której wyjechały pierwsze meble fornirowane, i obłogowane naturalnym drewnem. Nasza technologia daje gwarancję niepowtarzalności i indywidualnego charakteru. Obecnie dzięki wydaniu przez Pomorską Agencje Rozwoju Regionalnego drugiej decyzji o wsparciu, podjęliśmy dalsze kroki w celu rozwoju firmy i utworzeniu działu obróbki czarnej stali. Moment na rozwój z pewnością nie jest łatwy, ale jak mówi mój przyjaciel - Wszystko da się wytłumaczyć, tylko co to zmieni ?...” – mówi Bartosz Gawin, właściciel firmy.

Zakład powstaje w miejscowości Zagórki w Gminie Człuchów, w pobliżu drogi krajowej nr 22.

stalIMG 4020

Firma GAWIPOL otrzymała od Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dwie decyzje o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Daje on szansę uzyskania wsparcia w postaci zwolnienia w podatku dochodowym.

Podejmujemy działania na rzecz zacieśniania współpracy z samorządami tak, aby zarówno lokalni przedsiębiorcy działający w danej gminie, jak i inwestorzy zewnętrzni, mogli uzyskać wsparcie w ramach pomocy publicznej. Mimo trwającej pandemii widzimy zwiększone zainteresowanie firm nowymi inwestycjami. Dzięki narzędziom do komunikacji zdalnej w Internecie jesteśmy do stałej dyspozycji inwestorów i prowadzimy z nimi indywidualne e-konsultacje. Organizujemy również webinary biznesowe popularyzujące instrumenty wsparcia w rozwoju przedsiębiorców.” – Mirosław Kamiński, Prezes Zarządu Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Na obszarze Gminy Człuchów wydano dotychczas 4 decyzje na inwestycje o łącznej wartości blisko 22 mln zł, w ramach których powstanie ponad 40 miejsc pracy. Ze wsparcia korzystają już PPHU BARBARA 1 Marek Niedźwiedź, Żwirownia Chojnice Sp. z o.o. oraz firma Pana Bartosza Gawina. Wartym podkreślenia jest fakt, że są to lokalne firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

„Wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na terenie naszej gminy to jeden z głównych priorytetów i kierunków naszego działania. Bardzo się cieszę, że w końcu po wielu latach udało się usiąść do stołu i zachęcić przedsiębiorców do inwestowania na tym terenie. Jestem przekonany, że ten pierwszy krok  spowoduje, że kolejne firmy będą chciały lokować swoje zakłady w Zagórkach” - mówi Paweł Gibczyński, Wójt Gminy Człuchów.

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. z siedzibą w Słupsku powstała w 1994 roku. Od początku istnienia jej działania skierowane są na harmonijną współpracę z przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu oraz władzami lokalnymi w celu rozwoju społeczno-gospodarczego regionu. Agencja zarządza Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną i jest regionalnym punktem kontaktowym dla przedsiębiorców w ramach Programu Polska Strefa Inwestycji. Swym zasięgiem obejmuje 16 powiatów Pomorza Środkowego, w tym Gminę Człuchów w powiecie człuchowskim.

gawin notatka.png1

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami