Business brunch w LęborkuPolska Strefa Inwestycji

Serdecznie zapraszamy Państwa na seminarium biznesowe, jakie odbędzie się w dniu 12 czerwca 2018r. o godz. 9:30 w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lęborku.

Zakres tematyczny spotkania:

Tematem przewodnim spotkania będzie omówienie nowego instrumentu wsparcia inwestycji w ramach uchwalanego rządowego programu tzw. Polska Strefa Inwestycji, dzięki któremu zachęty podatkowe dla przedsiębiorców mają być dostępne w każdej gminie, na terytorium całej Polski, niezależnie od statusu właściciela gruntów (nieruchomości JST, Skarbu Państwa i prywatne). Na mocy nowych przepisów każdy przedsiębiorca planujący realizację nowej inwestycji/reinwestycji będzie mógł starać się o uzyskanie zwolnienia w podatku dochodowym.

Ponadto omówione zostaną tematy związane ze wsparciem w ramach funduszy UE, narzędzia dla rozwoju przedsiębiorców oferowane przez BKG oraz najistotniejsze zmiany prawne w ochronie danych osobowych zgodnie z przepisami RODO, jakie wchodzą w życie od dnia 25 maja 2018r.

Termin: 12 czerwca 2018r. godz. 9:30 – 12.30

Miejsce: Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości, Lębork, ul. Krzywoustego 1 – III piętro (dawny budynek ZWAR-u) - sprawdź lokalizację na mapie

Organizator: Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Deloitte

Rejestracja: Prosimy o elektroniczne potwierdzenie udziału do dnia 8 czerwca 2018r. do godziny 14.00 na adres a także poprzez stronę internetową (rejestracja klik)

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc jest ograniczona. Z jednego samorządu/ przedsiębiorstwa w spotkaniu mogą wziąć udział max. 2 osoby.

Kontakt do organizatora: tel. 59 840 11 73 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy: Miasto Lębork, Punkt Informacyjny Funduszy Europejskiej w Słupsku, Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości STOLEM w Lęborku, Bank Gospodarstwa Krajowego

herb lęborkMiasto Lębork

bgk  deloitte  pife 

 

Program:

09:30 - 10:00

Rejestracja na wydarzenie, powitalna kawa

10:00

Powitanie uczestników, rozpoczęcie seminarium

10:05 - 10:20

Rozwijaj się z Funduszami Europejskimi. Aktualne wsparcie finansowe na lata 2014-2020.

Dominika Gregorek - Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku

10:20 - 11:20

Polska Strefa Inwestycji  - nowy program zachęt inwestycyjnych dla firm planujących nowe inwestycje/reinwestycje z uwzględnieniem zwolnień w podatku dochodowym.

Ulga na działalność badawczo-rozwojową.

Krzysztof Wojtowicz – Partner Associate w Dziale Doradztwa Podatkowego Deloitte na region Gdańsk-Szczecin

Piotr Nadzieja-Nadija – Radca Prawny, Menedżer w Dziale Doradztwa Podatkowego Deloitte Gdańsk

11:20 - 11:30

Rola PARR w ramach Polskiej Strefy Inwestycji - działania na rzecz przedsiębiorców i samorządów

Agata Jaroszewska – Kierownik Zespołu ds. Promocji i Pozyskiwania Inwestorów – PARR S.A.

11:30 - 11:40

Przerwa kawowa i poczęstunek

11:45 - 12:00

Region BGK - Inspirujący partner w kreowaniu regionalnej przedsiębiorczości

Monika Kasińska – Dyrektor Rozwoju Regionu Gdańsk Banku Gospodarstwa Krajowego

12:00 - 12:30

Przegląd najważniejszych zmian prawnych w zakresie ochrony danych osobowych – RODO

Beata Sławkowska-Domurad – Dyrektor w Dziale Rozwoju Regionalnego PARR S.A.

12:30

Pytania i rozmowy kuluarowe przy poczęstunku

Najnowsze informacje dotyczące zmian w prawie i podatkach oraz zaproszenia na wydarzenia Deloitte w regionie www.deloitte.com/pl/subskrypcje (na stronie dostępne są archiwalne numery biuletynów).

5 ostatnich działek w SSE w Lęborku na sprzedaż

Podstrefa „Lębork” powstała w 2015 roku i liczy blisko 19 hektarów terenu inwestycyjnego, z których 9 ha oferowane są do sprzedaży. Obecnie został ogłoszony przetarg łączny, w ramach którego oferowanych jest 5 ostatnich działek, wielkości od 1 do 3 hektarów.Dzięki temu firmy planujące inwestycje będą mogły zakupić nieruchomości oraz uzyskać zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie, dające możliwość skorzystania ze zwolnień w podatku dochodowym wg jeszcze obowiązujących przepisów” – mówi Mirosław Kamiński, Prezes Zarządu Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., która zarządza Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną. (Ogłoszenie przetargu łącznego opublikowano tutaj).

PRZETARG

Opublikowano: 2018.05.21 MK

 

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami