PSI instrument

Przełomowe zmiany w działaniu Specjalnych Stref Ekonomicznych

Polska atrakcyjną strefą inwestycyjną, zwolnienia podatkowe uzależnione nie tylko od lokalizacji inwestycji, ale od jej charakteru i jakości tworzonych miejsc pracy – to główne założenia dokumentu, który zmieni zasady funkcjonowania Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce. Projekt ustawy o wspieraniu nowych inwestycji został przyjęty przez rząd dnia 20 lutego 2018 roku.

Ustawa jest realizacją jednego z filarów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – Kapitału dla Rozwoju. Proponowane działania są komplementarne z innymi projektami Strategii, takimi jak Pakiet dla miast Średnich czy Program Wspierania Inwestycji o Istotnym Znaczeniu dla Gospodarki Polski.

Pełna informacja na temat zmian w SSE można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Projekt ustawy można znaleźć w Rządowym Centrum Legislacji

W związku ze zmianami, które nadchodzą, Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna zwraca się z prośbą do wszystkich samorządów znajdujących się w jej strefie wpływów, o przekazywanie informacji na temat lokalnego potencjału gospodarczego.

Informacje te można przekazać w formie ankiety, którą prosimy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ANKIETA

Opublikowano: 2018.03.01 MK