W dniu 18 marca 2016r. firma Meble Negro Sp. z o.o. Sp. k-a uroczyście otworzyła fabrykę mebli tapicerowanych w Podstrefie "Czarne" Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na działce o powierzchni 7,9 ha został wybudowany zakład produkcyjno-magazynowy z nowoczesnym parkiem maszynowym.

Foto 1 Resizer 1280Firma Meble Negro Sp. z o.o. Sp. k-a z początkiem kwietnia rozpoczęła produkcję mebli tapicerowanych w nowym zakładzie produkcyjno-magazynowym o powierzchni 35 tys. m2. Dzięki inwestycji zostanie utworzonych co najmniej 150 nowych miejsc pracy, a wartość nakładów inwestycyjnych wyniesie ponad 30 mln zł. W związku z realizacją nowej inwestycji został zakupiony nowy park maszynowy, który pozwoli podnieść jakość produkowanych mebli tapicerowanych oraz zwiększyć wydajność produkcyjną i magazynową.

Meble Negro Sp. z o.o. Sp. k-a istnieje od 2002r. Jest to prężnie rozwijająca się spółka z branży meblarskiej. Produkcja odbywa sie w oddziale produkcyjnym w Czarnem oraz Chojnicach. Dzięki podjęciu inwestycji polegającej na stworzeniu warunków do wydajnej i efektywnej produkcji mebli, ciągłemu rozwojowi i nowemu wzornictwu, spółce udaje się funkcjonować na rynku od wielu lat, osiągać sukcesy i cieszyć się zaufaniem wielu stałych klientów krajowych i międzynarodowych. Firma prowadzi sprzedaż mebli na terenie całej Polski i w wielu krajach Europy Zachodniej.

foto 2 Resizer 1280Podstrefa „Czarne” została utworzona 31 maja 2014 roku (Rozporządzenie Rady Ministrów: Dz. U. z 2014 r. Poz. 722). Statusem Słupskiej SSE objęto teren o powierzchni 7,9 ha własności Meble Negro Sp. z o.o. Sp. k-a. W dniu 30 czerwca 2014 r. Zarząd Słupskiej SSSE uroczyście wręczył firmie Meble Negro zezwolenie na działalność w Strefie, a w niespełna dwa lata od jego wydania udało się wybudować i uruchomić fabrykę.
W ramach Słupskiej SSE wydano łącznie 130 zezwoleń dla firm, które zainwestowały dotychczas 1,5 mld zł. Na terenie Strefy zatrudnionych jest 5.900 osób. Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna swym zasięgiem obejmuje 18 Podstref inwestycyjnych o łącznej powierzchni 910 ha na terenie dwóch województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego.

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami